X-Panda

Reede 4.11. / 23.59 / Klubi Kink Konk
IDeeJazz VÄRSKED IDEED: X-Panda, debüütplaadi “Flight of Fancy” esitlus

 

  • Risto Virkhausen – kitarr
  • Kaarel Tamra – klahvpillid
  • Karl-Juhan Laanesaar – trummid
  • Tamar Nugis – bass ja vokaal

Kontserdil esitleb X-Panda oma debüütalbumit “Flight of Fancy”, mis on saadaval Kaubamajades ja Laseringi kauplustes ning digitaalsel kujul Nailboard Records ja CDonline netipoodides.

X-Panda loomingu stiiliks on progressiivne metal- ja fusioonmuusika. X-Panda muusika on tõeliseks naudinguks inimestele, kellele meeldib unistada, mõtiskleda ja muusikat tunnetada. Nende muusikat armastavad nii kogenud muusikud kui ka lihtsalt muusikat armastavad inimesed, sest X-Panda looming on täis üllatusi ja tujumuutusi, sounde, kompleksseid rütmikaraktereid, rütmilisi illusioone, jazz-fusioon akordiprogressioone, kurje ja õelaid kitarririffe ning kõige selle vahelt võib leida kangelaslikke filmimuusika meloodiaid, mida saab kaasa laulda.

Ansambel sai alguse aprillis 2009, et osaleda omaloomingu konkursil. Asutajaliikmed olid Kaarel Tamra, Risto Virkhausen, Karl-Juhan Laanesaar ja Liis Ring. See konkurss võideti, loo nimeks oli “Linnukesed siristavad”. Tagasiside sellisele ebaharjumuspärasele muusikalisele lähenemisele oli äärmiselt positiivne ning see innustas neid edasi tegutsema ühtse ansamblina. Augustis 2009 liitus X-Pandaga Tamar Nugis, kes vahetas välja Liis Ringi bassil.

X-Panda on võitnud mitmeid konkursse, kaasarvatud Noortebänd 2010, mis on üks kahest suurimast ansamblite konkursist Eestis.

Kaarel Tamra: Arvan, et see, kui neli inimest jagavad samu muusikalisi huve on väga ebatavaline. See on eriti lahe, et vahest kui ma hakkan mingisugust käiku selgitama, teab juba ülejäänud bänd mida teha, enne kui ma seda öelda jõuan. Ma leian, et see on üsna harv ja eriline. Meil on väga hea omavaheline keemia ning oleme head sõbrad. X-Panda on nagu puhkus – kõik ootavad kannatamatult proove ja kontserte. Need on alati väga lahedad, sest me saame teha täpselt seda, mida tahame!

IDEE

X-Panda püüab laiendada oma muusikalisi teadmisi ja horisonti luues tehniliselt ja muusikaliselt huvitavamat muusikat, mis neile endile meeldib.

front

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Author: IDJ

Share This Post On