Real Quartet

Laupäev 5.11. / 21.00 / Athena Keskuse kinosaal / IDeeJazz PEALAVA: Real Quartet / enne kontserti 20.30 – IDeeJazz Ekstra: film eesti jazzi arhiivist / Athena Keskuse kinosaal / Athena Keskuse fuajees on avatud Piret Kullerkupu näitus “The Present Moment”

 

  • Raivo Tafenau – saksofon
  • Aldo Meristo – klaver
  • Toivo Unt – kontrabass
  • Brian Melvin – trummid

 

REAL QUARTET:
RAIVO TAFENAU, ALDO MERISTO, TOIVO UNT, BRIAN MELVIN
Eesti jazzil on juured sügaval maas – seda tõestab IDeeJazz 2011 lõpuürituse esineja Real Quartet.

Meie muusika elavad legendid – Toivo Unt, Raivo Tafenau ja Aldo Meristo koos maailmakuulsa ameerika muusiku Brian Melviniga esitavad täiesti uut kava, millist ei kuule tänapäeval sugugi tihti. Tegemist on ehtsa peavoolu jazziga kõige enam levinud traditsioonilises koosluses – saksofon, klaver, kontrabass ja löökriistad. Kõrgkvaliteetne puhas jazz oma väärikuses, ettearvamatuses ja värvilisuses.

Kõik neli muusikut ei vaja muidugi tutvustamist, kuid Real Quartet kui koosseis tuli kokku spetsiaalselt IDeeJazz festivali puhul, et teha kingitus kõigile jazzmuusika sõpradele.

www.myspace.com/raivotafenau
www.facebook.com/note/aldomeristo
www.toivount.com
www.brianmelvin.com

IDEE

B.Melvin: Minu jaoks on olla muusik täielik and ja õnnistus. Muusika on olnud mu suurim õpetaja kogu elu jooksul. See on tõeline ravim hingele. See annab mulle võimaluse väljendada oma tunded ja emotsioonid helide ja värvide vormis. Ja see pole lihtsallt muusika, vaid sinu kavatsused ja tunded mida sa tood muusikasse. See on maagia ja jõud, mida inimesed muusikast tunnevad. Nii et muusika on sinu olemuse laiend. Samas miski ei saa asendada innukat tööd ja distsipliini. Kõikides kunsti vormides on see idee – töötada innukalt ja olla uudishimulik selle suhtes, mis seda nii eriliseks teeb – kuid kõige enam nautida protsessi ja mitte mõelda kasumile. Lihtsalt maitse toitu sellisena nagu sa seda sööd.

RAIVO TAFENAU

S-A.Meristo

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

S.BrianMelvin

 

Author: IDJ

Share This Post On