Kadri Voorand trio

Laupäev 5.11. / 19.00 / Athena Keskuse pööningusaal / IDeeJazz PEALAVA: Kadri Voorand Trio / 20.30 – IDeeJazz Ekstra: film eesti jazzi arhiivist / Athena Keskuse kinosaal / Athena Keskuse fuajees on avatud Piret Kullerkupu näitus “The Present Moment”

 

  • Virgo Sillamaa – kitarr
  • Taavo Remmel – bass
  • Kadri Voorand – laul

 

KADRI VOORAND TRIO

Trio esitab väärt Eesti luulele kirjutatud muusikat, mille autoriteks on Kadri Voorand ja Virgo Sillamaa. Lihtsad meloodiad, mis järgivad enamasti sõnade rütmi jätavad palju ruumi ka improvisatsiooniks. Võib ka juhtuda, et trio improviseerib kontserdi vältel täiesti uue loo kasutades veel viisistamata luuletusi. Muusikas tunneb ära nii Eesti folkmuusika sugemeid, kui ka maailmamuusika mõjutusi, kasutades seejuures harmooniaid, mis järgivad pigem jazzi või isegi impressionismi traditsiooni.

Kadri Voorand on noor jazzlaulja/-helilooja, kes on pälvinud kõrge tunnustuse “Aasta Noore Jazzitalendi Auhinna”, mis antakse kord aastas välja Elioni, Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare koostöös. Aastal 2009 esitles ta Jazzkaarel oma debüütalbumit “Tunde kaja” ning käesoleval aastal kõlab tema looming ja hääl veel mitmel äsja väljaantud jazzplaadil, kaasaarvatud ka näiteks USA tippmuusikutega salvestatud Anthony Branker and the Ascent albumil. Omapärane improvisatsioon ja helilooming on toonud auhindu nii Eestis kui võõrsil. Jazz-muusikat on Kadri õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias.

Virgo Sillamaa on kitarrist, helilooja ning arranžeerija. Lisaks sellele õpetab ta Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. 2008. a pälvis Sillamaa “Tiit Pauluse-nimelise stipendiumi”, mida annab välja Viljandi Kitarrifestival. Ta on õppinud jazzmuusikat mitmes koolis nii Eestis, Soomes, Rootsis kui ka Hollandis.

Taavo Remmel on stiililiselt mitmekülgne muusik, osalenud rohkem kui 30 CD salvestamisel. Ta on andnud kontserte Euroopas ja Kanadas, esinenud Euroopa ja Venemaa muusikafestivalidel. Töötanud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, teinud koostööd ansamblitega “Hortus Musicus”, “Vox Clamantis, “New York Voices”, “Estonian Dream Big Band” ja paljude teistega.

www.kadrivoorand.com/kadri-voorand-trio
www.kadrivoorand.com

IDEE

T.Remmel: “Muusika on imeline Jumala kingitus inimestele ja muusikutena võime osutuda selle kingituse edastajateks.”

K.Voorand: “Muusika on mõjus, kui ta on kantud heast energiast. Kui kuulaja ja muusiku vahel moodustub selline energia sild, saavad osalised mõlemal pool silda üksteisele palju anda ning see on midagi müstilist ja imelist korraga.”

V.Sillamaa: “LAUL on eriline ja avatud vorm, mis seob endas tervikuks muusika ning teksti. Meie laulude puhul on tekstideks enamasti võetud erinevat eesti luulet, kuid see ei tähenda sugugi, et muusikal oleks siin ainult kirjeldav või saatev roll. Muusika on teksti kõrval iseseisev alge. Kui LAUL on hea, võib nende kahe elemendi vastastikmõju ning tervikuks-sulamine luua täiesti uue maailma. Vahel koguni niivõrd, et me ei kujutakski neid kahte alget enam eraldi ette. Meie LAULUD on iseenesest justkui väikesed kompositsioonid, kuid nende esitus on vähemal või rohkemal määral improvisatoorne. Kusjuures improvisatsioon ei tähenda antud juhul jazz’ile tavapärast soolode improviseerimist, vaid pigem üldist lähenemist muusikalisele materjalile tervikuna. Improvisatoorne hoiak loob selle ruumi, kus üks LUGU võib eri esitustel leida endale aina uusi avaldumisvorme ning seeläbi justkui kombata läbi oma tõelist potentsiaali.”

S-Voorand

S-Remmel

Virgo Sillamaa

Author: IDJ

Share This Post On