Hedvig Hanson & Andre Maaker Trio

Neljapäev 3.11 / 20.00 / Tartu Jazzklubi Vildes
IDeeJazz AVAMINE: Hedvig Hanson & Andre Maaker Trio
+ IDeeJazz Ekstra: Tartu Sõpruslinnade Rahvusköökide Päevade 2011 avamine. Kontserdi külastajale pokaal veini Nautimuse poolt ja Tartu sõpruslinnade meisterkokkade rahvussuupisted.

 

  • Hedvig Hanson – vokaal
  • Andre Maaker – kitarr
  • Marti Tärn – bass
  • Rune Lohse (Taani) – trummid

 

HEDVIG HANSON

Ülitundlik loominguline natuur, muusikaline intrigant, emotsioonide äärmustesse kalduv Hedvig Hanson on vaieldamatult Eesti jazz-vokalistide esinumber. Näinud erinevate maade lavasid, salvestanud maailma juhtivate produtsentide käe all, oma ansamblisse kutsunud ainult parimatest parimaid, on Ta Tuhalaane küla elanik ja kahe lapse ema.

Tema muusikat võib pidada jazziks aga võib ka mitte – spontaansus ja loomingulisus jäävad teda alati saatma, ükskõik, mis stiili juures ta ka ei peatuks. Hedvigi hääle mahe ja sarmikas kõla on leidnud koha kõigi eesti muusikasõprade südameis.

Hedvig Hanson avab oma värske kavaga uue Tartu Jazz- ja Rütmimuusika Festivali IDeeJazz 2011 ning seekord on temaga lava jagamas suurepärased eesti muusikud Andre Maaker ja Marti Tärn ning löökriistade virtuoos Rune Lohse Taanist. Vokaaljazzile vahelduseks mängib Andre Maaker Trio ka mõne instrumentaalpala.

H. Hanson: “Neli aastat tagasi tutvustas Marti Tärn meid suurepärase Taani trummari Rune Lohsega, esinesime koos Rootsis ja Eestis. Koos musitseerimine jättis nii hea mulje, et Andre Maaker otsustas Rune jälle Eestisse kutsuda.”

IDEE

H. Hanson: “Muusikast on raske rääkida. Seda peab tegema ja tunnetama! Muusika peamine idee on ikka siirus ja oma asja ajamine! Stiil oleneb juba meeleolust – üldiselt meeldib mulle kahte sorti jazz – heakõlaline ja lüüriline või siis gruuvjazz. Püüame sel kontserdil neid ühendada!”

S-Hedvig_large

ANDRE MAAKER TRIO ehk TRIO 111

Trio 111 – lisaks ühisele triona musitseerimisele jääb selles koosluses palju ruumi ka ansambliliikmete soololõikudele, tuues nii esile iga muusiku enda näo ja kõla. Iga muusik on üks tervik, nagu number 1 ja neid kolme tervikut kombineerides tekibki Trio 111.

Andre Maaker sai kujutluse kitarrimängust kui alustas õpinguid Tiit Pauluse juures 15 – aastasena. See kujutlus pilli võimalustest ja väljendusvahenditest on teda sealtpeale saatnud, mõjutajateks erinevatel aegadel jazz-, rock-, folk-, pop-, elektrooniline-, klassikaline muusika.
Marti Tärn on õppinud klaverit Tallinna Muusikakoolis ja bassi TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias, Soomes Helsingi Ammatikorkeakoulu Stadias, Rootsis Skurups Folkhögskolas ning Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis. Tärnist on kujunenud hinnatud bassimängija, helilooja ja aranžeerija, kelle peamine tegevus toimub eelkõige Eesti jazz – ja popmuusika maastikel.
Rune Lohse on lõpetanud Skurups Folkhögskola Rootsis ja hetkel jätkab õpinguid Kopenhaageni Rütmimuusika Konservatooriumis. Lohse mängib enamasti vaba improvisatsioonilist muusikat, kuid ka rockmuusika on mõjutanud tema mängustiili.
A. Maaker: “Selle trio keskmes on mulle hingelähedaseks saanud soolokitarr ja minu lood ja avastused selles vallas. Trio arendab edasi ja laiendab neid otsinguid!”
www.hedvighanson.com
www.kuula.ee

jK_2011_eest_Rainer_Ojaste

Author: IDJ

Share This Post On