Festivalist

IDeeJazz ’11:
Tartu Jazz- ja Rütmimuusika Festival
Positiivse laenguga muusika!

3.- 5. novembrini toimub Tartu Jazz- ja Rütmimuusika Festival IDeeJazz, mis pakub kuulajatele headest ideedest küllastunud Eesti muusikat.

Festival koondab Tartusse Eesti jazz- ja rütmimuusika valdkonna värskeimad mõtted ning väärikamad esindajad, tuues kuulajani tähendusega muusikat, mis kõnetab, puudutab ja inspireerib. Festivali üks ideedest on anda ka Tartu andekatele noortele võimalus esitada oma loomingut laiemale kuulajaskonnale.
IDeeJazz, see on originaalne ja identiteediga eesti jazz- ja rütmimuusika.

 

ID – identiteet
ee – Eesti maakood ISO 3166 standardi järgi.
idee – vanakreeka kl. “vaade, kuju, väljanägemine”; Platoni järgi “tabatav hinge silmale”.
jazz – tähistab mitte niivõrd muusikastiili selle kitsalt traditsioonilises mõttes vaid pigem loomingulist eluviisi ja hoiakut, nii muusiku kui ka kuulaja seisukohast.

 

Festival toimub mitmes Tartu kontserdipaigas: Tartu Jazzklubis Vilde Lokaalis (kus ka iganädalaselt toimuvad Tartu Jazzklubi üritused), Klubis Kink Konk (endine Plink Plonk) ja Athena Keskuse mitmes saalis.

 

Festival kestab 3 päeva ja sel, 2011 aastal esineb 8 muusikalist koosseisu. Lisaks toimuvad igal festivalipäeval ”IDeeJazz Ekstrad”, mis on seotud muuhulgas kokanduse, maalikunsti ja audiovisuaalidega.

 

Värskete ideede laval kõlab omanäoline, julge, värske ja rütmipõhine intelligentne muusika.

 

Ava- ja pealaval saab kuulata traditsioonilist ja kammerlikku jazzmuusikat ning inspireerivate ideedega heakõlalist muusikat, mis puudutab ja pakub mõtteainet.
Tartu – heade mõtete linn – on parim paik ideedest küllastunud muusika esitamiseks ja kuulamiseks.

 

Olete oodatud IDeeJazz Festivalile!